Światowe dni młodzieży

Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) to międzynarodowe wydarzenie organizowane co roku przez Kościół katolicki w celu zbliżenia młodych ludzi. W jeden dzień w lecie młodzież z każdego zakątka świata spotyka się, aby wspólnie przeżywać wiarę, spotykać Chrystusa i służyć innym. Jest kilka sposobów, aby wziąć udział w ŚDM, nie będąc fizycznie obecnym na tym wydarzeniu. Jeśli nie możesz osobiście uczestniczyć w ŚDM lub mieszkasz w miejscu, w którym w tym roku nie odbywają się ŚDM, wciąż jest wiele sposobów, aby się w nie zaangażować! Oto kilka pomysłów na to, jak możesz uczestniczyć w ŚDM 2019 w Lednicy razem z innymi katolikami z całego świata!

Przeczytaj Przewodnik ŚDM i codzienne czytania

Przewodnik ŚDM to oficjalny program ŚDM, wydany przez Watykan, który wyjaśnia tematy, codzienne wydarzenia i wizję tego spotkania młodych ludzi. Przewodnik pomoże Ci zrozumieć to, co dzieje się w czasie ŚDM i pozwoli Ci zrozumieć znaczenie tego wydarzenia. W przewodniku znajdują się również czytania z codziennych Mszy Świętych podczas ŚDM. Jeśli więc masz czas, aby przeczytać czytania na każdy dzień, to pomoże Ci to uczestniczyć w duchowości ŚDM.

Módl się za pielgrzymów, prelegentów i muzyków ŚDM

Innym sposobem uczestnictwa w ŚDM jest modlitwa za pielgrzymów, którzy przeżywają to doświadczenie osobiście w Polsce. Módl się za nich, aby byli otwarci na obecność Chrystusa w wydarzeniach ŚDM. Módl się za nich, aby byli otwarci na spotkanie z darami i wyzwaniami, które wiążą się z uczestnictwem w tym wielkim wydarzeniu. Módlcie się, aby przyjęli zaproszenie do przeżywania swojej wiary z innymi ludźmi. Módlcie się, aby doświadczenie ŚDM wzbogaciło ich duchowo. ŚDM to nie tylko spotkanie młodych ludzi, ale także spotkanie liderów wiary i artystów. Wielu z nich to pielgrzymi, którzy przybywają na ŚDM z różnych stron świata, aby dzielić się przesłaniem Chrystusa. Módl się za mówców, muzyków i artystów, którzy uczestniczą w ŚDM. Módl się o to, aby byli zainspirowani do dzielenia się miłością Chrystusa poprzez swoją sztukę.

Narysuj kredą dla ŚDM

Jednym z najbardziej popularnych zajęć podczas ŚDM jest rysowanie kredą. Stało się to częścią tożsamości wizualnej ŚDM i wielu ludzi bierze w tym udział. Jeśli chcesz wziąć w tym udział, możesz rysować kredą dla ŚDM w swoim mieście lub w Internecie, gdziekolwiek jesteś. Istnieją różne sposoby rysowania kredą, ale jednym z najpopularniejszych jest stworzenie modlitwy wizualnej, która zawiera elementy reprezentujące pięć tematów ŚDM: spotkanie, powitanie, podróż, obietnica i dar. Na przykład, możesz narysować serce i napisać w nim temat spotkania, który mówi o tym, że Bóg kocha każdego i każdy jest kochany przez Boga. Możesz również narysować dom i napisać „Witaj”, pierwszy temat, który mówi o tym, że przyjmowanie innych jest sposobem na przyjmowanie Chrystusa.

Wybierz się na wirtualną pielgrzymkę na ŚDM

Jeśli nie możesz fizycznie uczestniczyć w ŚDM, możesz odbyć wirtualną pielgrzymkę. Oznacza to, że każdego dnia możesz poświęcić trochę czasu, aby przeżyć ŚDM i uczestniczyć w wydarzeniach i modlitwach odbywających się w Polsce. Możesz to zrobić sam lub w grupie. Jeśli mieszkasz daleko od Polski, możesz również stworzyć wirtualną grupę ŚDM, w której będziesz uczestniczył w wydarzeniach ŚDM i dzielił się tymi doświadczeniami z innymi. Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym odbywają się ŚDM, możesz również doświadczyć tego uczucia. Możesz wybrać się na wirtualną pielgrzymkę na ŚDM i przeżyć to na własnej skórze.

Razem w wierze: Wydarzenia na żywo

W ramach ŚDM organizowanych jest wiele różnych wydarzeń online. To świetny sposób, aby stać się częścią ŚDM i można to zrobić z każdego miejsca na świecie. Przykładowe wydarzenia, w których możesz wziąć udział to: – Odmawianie codziennych modlitw ŚDM – Rozważanie różnych tematów ŚDM – Słuchanie kazań z ŚDM – Dzielenie się swoim doświadczeniem ŚDM z innymi – Czytanie i omawianie blogów poświęconych ŚDM

Wirtualna spowiedź/komunia dla ŚDM

Są katolicy, którzy nie mogą uczestniczyć w ŚDM osobiście lub są zbyt chorzy, aby przyjechać na spotkanie. Dla tych osób innym sposobem uczestnictwa w ŚDM jest wirtualna spowiedź i/lub wirtualna komunia. – Wirtualna spowiedź: Wirtualna spowiedź polega na napisaniu listu do Boga i poproszeniu go o przebaczenie grzechów. Możesz to zrobić sam lub w grupie. Można to również zrobić, pisząc list do Chrystusa i prosząc Go, aby wszedł do naszego życia i stał się naszym przyjacielem. Nazywa się to „listem do Chrystusa” i jest to coś, co pielgrzymi ŚDM robią osobiście. Możesz również podzielić się swoim listem z innymi. – Wirtualna komunia: Możesz uczestniczyć w Eucharystii, nawet jeśli nie jesteś fizycznie obecny na Mszy Świętej, przyjmując Eucharystię poprzez wirtualną Komunię Świętą. Można to zrobić prywatnie lub jako część większego wydarzenia online.

Słowa końcowe

Każdy z tych sposobów uczestnictwa w ŚDM ma swoje własne wyzwania i korzyści. W zależności od tego, ile masz czasu, możesz wybrać sposób, który będzie pasował do Twojego planu dnia i Twoich zainteresowań. Jest wiele osób, które biorą udział w ŚDM, ale nie zdają sobie z tego sprawy. Poprzez te różne sposoby uczestnictwa możesz stać się częścią ŚDM i poznać innych młodych ludzi z całego świata.